Blog

Miejsce, w którym informujemy o nowościach, objaśniamy, odpowiadamy na Wasze pytania.

31

październik
2022

Diatermia radiofalowa – technologia NR 1 w blefaroplastyce powiek

Diatermia radiofalowa to zaawansowane urządzenie chirurgiczne wykorzystujące technologię prądu o częstotliwości fal radiowych wynoszącej 4,0 MHz. Zapewnia nieporównywalny z innymi technikami (skalpel, laser) stopień kontroli, precyzji, wszechstronności i bezpieczeństwa w praktyce chirurgicznej.  

czytaj

21

wrzesień
2022

Włókniaki, brodawczaki, kaszaki, pieprzyki, punkty rubinowe, czyli znamiona skórne

Włókniaki, brodawczaki, kaszaki, pieprzyki, punkty rubinowe, prosaki, kłykciny kończyste, czyli znamiona skórne, które najczęściej nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, a powodują jedynie dyskomfort estetyczny. W MKK MEDICA zmiany skórne usuwamy zarówno chirurgicznie, jak i przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego CO2.  

czytaj

31

sierpień
2022

Wypełniacze, czyli szybki sposób na przywrócenie młodego wyglądu

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, wypełnianie ubytków w tkankach w okolicy skroni, policzków, wypełnianie zmarszczek palacza, doliny łez, modelowanie brody, owalu twarzy czy powiększanie i modelowanie ust. Wszystkie te zabiegi to zabiegi z wykorzystaniem popularnego wypełniacza. Czym tak naprawdę jest wypełniacz i jaka jest jego rola?  

czytaj

20

lipiec
2022

Opadające policzki, utracony owal twarzy, czyli czas na zabiegi liftingujące

Opadające policzki, tzw. chomiki, utracony owal twarzy, wiotka, pozbawiona gęstości i sprężystości skóra to naturalne efekty procesu starzenia. Nasza skóra zaczyna tracić jędrność, zaczyna brakować nam kwasu hialuronowego, tracimy kolagen, który jest dla nas materiałem podtrzymującym. Dodatkowo, pojawiają się pierwsze ubytki w podskórnej tkance tłuszczowej.  

czytaj

05

czerwiec
2022

Kozacki Podbródek – dedykowana terapia likwidująca drugi podbródek i liftingująca skórę.

KOZACKI PODBRÓDEK to dedykowana terapia łączona likwidująca drugi podbródek, modelująca linię żuchwy, przywracająca owal twarzy oraz młody wygląd szyi. W skład terapii wchodzą: Liposukcja infradźwiękowa N.I.L., HIFU, stymulator tkankowy Sculptra oraz radiofrekwencja mikroigłowa RF.  

czytaj

06

maj
2022

Szew śródskórny – sprawdź, dlaczego dr Małgorzata Krynicka-Kozak przy blefaroplastyce powiek stosuje ten rodzaj szwu.

Technika szwu śródskórnego wykorzystywana jest w sytuacji, gdy pacjent oczekuje wysokiego efektu estetycznego, a chirurg chce ograniczyć występowanie powikłań. Przy zaopatrywania ran tą metodą, jak również przy zdejmowaniu szwu śródskórnego bardzo ważne są odpowiednia technika, doświadczenie i zręczność chirurga.  

czytaj

04

maj
2022

Jak dbać o delikatną okolicę oka?

0,5 milimetra – tyle wynosi grubość skóry powiek i wokół oczu. Dla porównania grubość skóry w innych partiach twarzy i ciała wynosi ok. 4 mm. Charakteryzuje ją słaby system podporowy, brak gruczołów potowych, prawie całkowity brak podściółki tłuszczowej związany z niewielką ilością gruczołów łojowych. Skóra w tym obszarze ma słabsze krążenie krwi oraz limfy. Cechuje […]

czytaj

06

kwiecień
2022

Mezoterapia skóry głowy – włosy po zimie potrzebują regeneracji i odżywienia

Włosy po zimie, tak jak nasza skóra, potrzebują szczególnej uwagi. Ujemne temperatury powietrza, ciepło płynące z grzejników czy klimatyzacji w naszych mieszkaniach i biurach – nie służą im. W tym czasie obserwujemy wzmożone ich wypadanie, osłabienie i przesuszenie. Włosy stają się cienkie, matowe, wołają o pomoc. Skutecznym sposobem na regenerację i odbudowę osłabionych włosów jest […]

czytaj
załaduj więcej artykułów

Dzielenie się wiedzą to część naszej misji.