Blog

Miejsce, w którym informujemy o nowościach, objaśniamy, odpowiadamy na Wasze pytania.

31

maj
2024

Razem czy osobno? Czyli, czy i z jakimi zabiegami łączyć radiofrekwencję mikroigłową?

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) to zabieg przeznaczony do poprawy gęstości i napięcia skóry, napięcia powięzi, redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów oraz likwidacji niewielkich depozytów tłuszczowych na ciele. Łącząc RF z celowanymi stymulatorami tkankowymi uzyskujemy fantastyczny efekt liftingu oraz poprawę jakości i struktury skóry twarzy, szyi oraz ciała. Sprawdź, jakie terapie łączone polecamy w MKK MEDICA.

czytaj

25

kwiecień
2024

Rozszerzone pory – skąd się biorą i jak je zniwelować?

Rozszerzone pory na twarzy to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Pojawiają się u osób o cerze tłustej i mieszanej. Skóra z rozszerzonymi porami ma tendencję do nadprodukcji sebum, co objawia się poprzez jej błyszczenie, pojawianie się wągrów i wyprysków. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom medycyny estetycznej i pielęgnacji domowej, możemy zminimalizować problem rozszerzonych porów i zaskórników.

czytaj

15

marzec
2024

Zastrzyk energii dla skóry. Idzie wiosna!

W końcu! Wiosna. Czas na głębokie odżywienie, nawilżenie i rewitalizację skóry. W jaki sposób, po zimie, przywrócić skórze promienny, zdrowy wygląd? Zapraszamy do najnowszego przeglądu dostępnych w MKK MEDICA zabiegów energetyzujących skórę.

czytaj

26

luty
2024

Najskuteczniejsze terapie redukujące blizny

Blizna to zmiana zbudowana z tkanki łącznej włóknistej powstająca na skutek aktywacji naturalnych procesów naprawczych w miejscu uszkodzenia skóry. W większości przypadków efekt gojenia skóry jest zadowalający z punktu widzenia estetycznego. Niekiedy w wyniku osobniczej skłonności do nadmiernej reakcji gojenia dochodzi do powstania blizny przerostowej (przerosłej) lub blizny zanikowej. Na nieprawidłowy przebieg gojenia mogą wpływać […]

czytaj

09

styczeń
2024

Peeling fenolowy – silna odnowa skóra. Dla kogo?

Peeling fenolowy uznawany jest za jeden z najbardziej agresywnych rodzajów peelingu. Służy do rekonstrukcji głębszych warstw skóry właściwej. Jego działanie opiera się na głębokim złuszczaniu skóry i pobudzaniu jej głębokich warstw do regeneracji poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny.

czytaj

04

grudzień
2023

Zachwyć pięknym wyglądem na święta

20 dni do Świąt Bożego Narodzenia. Które zabiegi warto jeszcze wykonać, by zachwycić odmłodzonym, świeżym wyglądem oraz promienną, pełną blasku skórą podczas kolacji wigilijnej? Co w krótkim czasie da widoczny efekt? Warto postawić na oczyszczenie twarzy, głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, zrelaksowanie twarzy i likwidację zmarszczek i wymodelowanie ust.

czytaj

20

październik
2023

Jesień – czas na walkę z przebarwieniami

Do najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień na skórze zalicza się nadmierną ekspozycję na słońce, niestosowanie filtrów ochronnych, zażywanie niektórych światłouczulających substancji i ziół, przyjmowanie wybranych leków, zaburzenia hormonalne wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania narządów (tarczycy i nadnerczy), stosowanie antykoncepcji hormonalnej, menopauza, ciąża. 

czytaj

31

lipiec
2023

Czy warto zaprzyjaźniać się z rozstępami?

Rozstępy są to trwałe zmiany skórne wywołane uszkodzeniem struktury włókien kolagenowych. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, udach, brzuchu, piersiach oraz ramionach. Świeżo powstałe rozstępy mają czerwono-fioletowy kolor i to właśnie na tym etapie są one najbardziej podatne na wszelkiego rodzaju zabiegi mające na celu zmniejszenie ich widoczność. Gdy kolor rozstępów jest biały, perlisty, mamy do […]

czytaj
załaduj więcej artykułów

Dzielenie się wiedzą to część naszej misji.