Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'WordPress_furtka' not found or invalid function name in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

31

październik
2022

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 36

długość artykułu

3 min.

Diatermia radiofalowa – technologia NR 1 w blefaroplastyce powiek

Diatermia radiofalowa to zaawansowane urządzenie chirurgiczne, wykorzystujące technologię prądu o częstotliwości fal radiowych wynoszącej 4,0 MHz. Zapewnia nieporównywalny z innymi technikami (skalpel, laser) stopień kontroli, precyzji, wszechstronności i bezpieczeństwa w praktyce chirurgicznej.

Diatermia radiofalowa od wielu lat jest metodą operacyjną NR 1 w USA. Jest tam powszechnie stosowana w chirurgii estetycznej, ginekologii estetycznej, dermatologii czy laryngologii. W ostatnich latach zyskała uznanie ze strony wiodących klinik, uniwersytetów i chirurgów na całym świecie. W Polsce wciąż nie jest jeszcze tak popularna, niezmiennie dominuje skalpel, który daje gorsze efekty zabiegowe, zwłaszcza jeśli zależy nam na wysokiej estetyce blizn.

 

Dlaczego dr Małgorzata Krynicka-Kozak stosuje diatermię radiofalową?

Diatermia radiofalowa umożliwia chirurgowi precyzyjne cięcie tkanek i zamykanie naczyń krwionośnych, co ogranicza krwawienie podczas operacji i zwiększa bezpieczeństwo procedury zabiegowej.

Dzięki precyzji cięcia rany goją się znacznie szybciej, a blizny, po założeniu szwu śródskórnego są równe i bardzo estetyczne, w wielu przypadkach niemal niewidoczne.

Ponadto, diatermia radiofalowa minimalizuje rozprzestrzenianie się ciepła w tkankach otacząjących, chroniąc je przed uszkodzeniem. W porównaniu do większości laserów i skalpeli uszkodzenie otaczających tkanek jest tu minimalne.

Minimalne zniszczenie tkanek to z kolei zmniejszenie dolegliwości pooperacyjnych pacjenta oraz szybka rekonwalescencja.

Jak widać, stosowanie diatermii radiofalowej ma nie tylko wiele zalet z perspektywy chirurga, ale przekłada się nie na wymierne korzyści dla pacjenta.

W MKK MEDICA dr Małgorzata Krynicka-Kozak diatermię radiofalową wykorzystuje przy takich zabiegach jak: blefaroplastyka powiek, chirurgiczna korekcja odstających uszu, usuwanie znamion i zmian skórnych (jeśli nie kwalifikują się do usunięcia laserem) oraz Lip Lift.

 

Zabiegi wykonywane diatermią radiofalową:

 

Blefaroplastyka powiek górnych i dolnych

powrót do bloga

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 97

długość artykułu

3 min.