28
kwiecień
2023
Skóra na szyi jest bardzo delikatna i cienka, starzeje się szybciej niż inne partie ciała. Nieodpowiednia pielęgnacja, wręcz często jej pomijanie, brak fotoprotekcji, ograniczona ruchomość, aktywność fizyczna, która wzmacniałaby mięśnie szyi, zła dieta, nagłe zmiany masy ciała – wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na kondycję skóry, przyspieszają degradację komórek skóry, a tym samym jej wiotczenie, utratę jędrności i tworzenie się szyi indyczej.
Wygląd szyi, obok skóry dłoni, jest wyraźnym wskaźnikiem naszego wieku. Choć często zdarza się i tak, że z powodu wskazanych wyżej zaniedbań, nasza szyja wygląda dużo starzej niż wskazuje na to nasza metryka. Dlatego, by cieszyć się jak najdłużej młodą szyją, warto dbać o skórę profilaktycznie, a poddając się zabiegom medycyny estetycznej na twarz, nie pomijać szyi, zachowując harmonię zdrowej i młodej skóry.
Wiotka, cienka skóra.
Obwisła skóra.
Utrata gęstości skóry.
Zmarszczki poziome, tzw. obręcze szyi, nazywane też „naszyjnikiem Wenus”.
Zanik podskórnej tkanki i przerost powięzi.
Medycyna estetyczna daje nam coraz szerszy wachlarz zabiegów – technologii, preparatów, terapii łączonych, z pomocą których skutecznie kondycjonujemy skórę, poprawiamy jej jakość, gęstość i jędrność. Obok laseroterapii, fali radiowej, termoliftingu, do odmładzania szyi stosuje się stymulatory tkankowe, bogatą w składniki odżywcze i substancje aktywne mezoterapię igłową, toksynę botulinową, liftingującą technologię HIFU, a w najcięższych przypadkach sięga się do chirurgicznego liftingu szyi.
Laser frakcyjny CO2
Terapia składająca się z serii zabiegów zrewitalizuje i odświeży skórę, pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawi napięcie i elastyczność skóry, wygładzi zmarszczki.
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
Terapia RF poprawi jakość i napięcie skóry, zwiększy gęstość siatki włókien kolagenowych, redukując wiotkość skóry, wygładzi zmarszczki.
Biostymulatory tkankowe
Stymulatory na bazie kwasu L-polimlekowego, kwasu bursztynowego (bursztynianu sodu), kwasu hialuronowego, osocze bogatopłytkowe PRP – to zabiegi, jak sama nazwa wskazuje, stymulujące skórę do odnowy, pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zagęszczające skórę, przywracające utraconą objętość tkanek, spłycające zmarszczki.
Koktajl MONACO – botoks lift
Zabieg rewitalizujący skórę szyi, będący połączeniem preparatu do mezoterapii igłowej na bazie kwasu bursztynowego oraz toksyny botulinowej w jednej procedurze. Zabieg delikatnie liftinguje szyję, poprawia napięcie skóry, niweluje zmarszczki, głęboko nawilża i odżywia skórę.
Toksyna botulinowa
W przypadku indyczej szyi, toksynę botulinową podaje się w mięsień szeroki szyi. Toksyna osłabia fałdy mięśnia, powoduje ich relaksację i rozluźnienie a w efekcie wygładzenie szyi.
HIFU
HIFU to zabieg, który przede wszystkim służy do liftingu skóry. Stosowany w przypadku, gdy zmiany na szyi nie są mocno zaawansowane i forma nieoperacyjnego liftingu przyniesie optymalny efekt. Bardzo często HIFU stosowany jest w terapii łączonej ze stymulatorem tkankowym na bazie kwasu L-polimlekowego oraz radiofrekwencją mikroigłową RF.
Lifting termiczny
Wykorzystująca synergię podczerwieni z impulsem fal radiowych RF technologia pozwala zagęścić skórę, poprawić jej napięcie, poprzez zainicjowaną przebudowę włókien kolagenowych i produkcję nowych.
Chirurgiczny lifting szyi
W zaawansowanych przypadkach najskuteczniejszą metodą odmłodzenia szyi będzie lifting chirurgiczny. Procedura polega na wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu okolicy szyi i podbródka, poprzez odpowiednie naciągnięcie i zszycie skóry. Jest to metoda inwazyjna, a zatem po zabiegu trzeba liczyć się z okresem rekonwalescencji.
Bywa, że chirurgiczny lifting szyi poprzedza zabieg liposukcji, celem usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy szyi i podbródka i uzyskania lepszego efektu końcowego.