17

styczeń
2023

udostępnij

długość artykułu

6 min.

Jakie zabiegi poprawią kondycję skóry po liposukcji?

Liposukcja brzucha, ud, ramion czy podbródka to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, gdy Pacjentowi zależy na trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. W zależności od ilości odessanego tłuszczu, może pojawić się problem z wiotkością skóry – im więcej tłuszczu odsysamy, tym większa potrzeba poprawy jakości skóry, jej ujędrnienia, zagęszczenia, liftingu. 

W MKK MEDICA zabieg liposukcji N.I.L. (tj. nutacyjnej lub infradźwiękowej) wykonuje doświadczony chirurg, dr Małgorzata Krynicka-Kozak. Najczęściej zabieg wykonywany jest w celu likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu, tzw. boczkach, plecach, wewnętrznej i/lub zewnętrznej stronie ud oraz wokół kolan.

Ponadto, liposukcja to doskonała metoda na likwidację drugiego podbródka i wymodelowanie linii żuchwy. Co więcej, pacjenci MKK MEDICA mogą skorzystać z dedykowanej terapii „Kozacki Podbródek” likwidującej drugi podbródek i liftingującej skórę po liposukcji. Terapię opracowała dr Małgorzata Krynicka-Kozak.

Współczesna medycyna estetyczna oraz rozwój technologii zabiegowych pozwalają na indywidualny dobór terapii dla każdego Pacjenta. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej, jakości i kondycji skóry, projektowana jest unikalna terapia, najczęściej łączona, mająca na zadanie zagęścić skórę, poprawić jej napięcie, sprężystość i elastyczność, stymulująca fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Z jakich zabiegów warto zatem skorzystać?

 

Stymulatory tkankowe – zagęszczenie skóry, naturalny lifting

Sculptra

Stymulator na bazie kwasu L-polimlekowego przywracający skórze naturalną objętość i jędrność, poprzez przebudowę siatki kolagenowej skóry. Zabieg inicjuje produkcję kolagenustymuluje skórę do przebudowy. Terapii kwasem l-polimlekowym poddawany jest podbródek, ramiona, brzuch oraz uda.

Szczegóły zabiegu

Profhilo Body

Zabieg, którego celem jest bioremodeling tkanek, likwidujący zwiotczenie skóry, przynoszący efekt ujędrnienia skóry. Preparat charakteryzuje się najwyższym stężeniem kwasu hialuronowego w najczystszej postaci oraz długim czasem działania. Powolnie i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia, działa jak miliony sprężynek przebudowując tkanki, likwidując wiotką i suchą skórę. Zabieg wykonywany jest na wewnętrzną stronę ramion, brzuch oraz wewnętrzną stronę ud.

Szczegóły zabiegu

Kolagen Linerase

Kolagen jest najważniejszym włóknem podporowym skóry, który sprawia, że jest ona elastyczna i napięta. Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i skutecznie pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, poprawiając gęstość i sprężystość skóry. Kolagen pomoże ujędrnić skórę podbródka, brzucha, ramion oraz ud.

Szczegóły zabiegu

 

Nieinwazyjna medycyna estetyczna HI-TECH – ujędrnienie skóry, stymulacja włókien kolagenowych i elastyny

Radiofrekwencja RF

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry z jednoczesnym wprowadzaniem w jej głąb fali radiowej. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz aktywuje regenerację rozciągniętych włókien kolagenowych. Tym samym terapia skuteczna ujędrnia skórę, poprawia jej gęstość i sprężystość. Zabieg radiofrekwencji wykonywany jest na podbródek, brzuch, uda oraz ramiona.

Szczegóły zabiegu

HIFU

Bezinwazyjny lifting skóry. Zabieg daje trwały efekt naturalnego zagęszczenia i ujędrnienia skóry, likwiduje wiotkość skóry, modeluje sylwetkę. Zabieg wykonywany jest na podbródek, ramiona, uda, brzuch.

Szczegóły zabiegu

Lifting termiczny SAFIR+

Termolifting wykorzystuje synergię podczerwieni z impulsem fal radiowych RF. Najważniejszym efektem długofalowym terapii jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, napięcie i zagęszczenie skóry. Zabieg wykonywany jest na podbródek, ramiona, brzuch, uda.

Szczegóły zabiegu

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to nowoczesna technologia laserowa do intensywnej regeneracji skóry w celu zagęszczenia, poprawy napięcia i elastyczności skóry. Terapię laserową wykonujemy na podbródek, ramiona, brzuch, uda.

Szczegóły zabiegu

 

Modelowanie sylwetki przy wykorzystaniu urządzeń HI-TECH

Endermologia

Urządzenie, którego używamy w MKK MEDICA łączy moc 4 technologii: falę radiową RF, podczerwień, masaż podciśnieniowy oraz ultradźwięki. Terapia, przeprowadzona w zalecanej serii, poprawi elastyczność skóry, pomoże w jej ujędrnieniu oraz wyrównaniu ewentualnych nierówności, a także pomoże zmniejszyć obrzęki i sinaki. Endermologię wykonujemy na brzuch, uda, ramiona, podbródek.

Szczegóły zabiegu

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to skuteczna metoda walki z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową oraz cellulitem. Po liposukcji, wykonywana jest w celu poprawy kondycji skóry, ujędrnienia i wygładzenia ewentualnych nierówności, rozbicia złogów tłuszczowych. Zabieg wykonujemy na brzuch, uda, ramiona, podbródek.

Szczegóły zabiegu

Masaż endosferyczny, rolkowy

Masaż endosferyczny to doskonały sposób na gimnastykę naczyniową. Wywołuje drenaż limfatyczny zastałych płynów, poprawia mikrokrążenie, dotlenia i ujędrnia skórę. Ponadto, masaż pomoże w zmniejszeniu obrzęków i siniaków. Masaż rolkowy wykonujemy na brzuch, uda, ramiona, podbródek.

Szczegóły zabiegu

Kriolipoliza

Terapia wymrażania komórek tłuszczowych, zalecana w przypadku osób po liposukcji, u których pozostała niewielka ilość tkanki tłuszczowej, tworząc nieestetyczną fałdkę. Zabieg dodatkowo ujędrnia skórę, poprawia jej sprężystość. Kriolipolizę wykonujemy na brzuch, tzw. boczki i motylki, uda, obszar nad kolanami, podbródek.

Szczegóły zabiegu

Elektrostymulacja

Technologia wykorzystująca pola elektromagnetycznego do wzmocnienia mięśni, rzeźbienia sylwetki oraz ujędrnienia skóra. Zabieg pomoże zredukować wiotkość skóry na brzuchu, wewnętrznej stronie ramion oraz ud.

Szczegóły zabiegu

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

6 min.