Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'WordPress_furtka' not found or invalid function name in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

28

luty
2023

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 36

długość artykułu

6 min.

Lip Lift – chirurgiczna alternatywa do powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym.

Jednym z częściej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Pełne, zmysłowe, wyraźnie zarysowane usta są atrybutem kobiecości. Prawidłowo wykonany zabieg, z zachowaniem umiaru i poczucia estetyki zarówno przez lekarza, jak i pacjentkę, dodaje atrakcyjności, twarz wygląda młodziej, a kobieta czuje się pewniej. Kwas hialuronowy to jednak substancja, która w sposób naturalny wchłania się i by podtrzymać efekt pełnych ust, zabieg trzeba wykonać ponownie, średnio po upływie ok. 6-8 miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań.

Dlatego, w ostatnim czasie, coraz większą popularność zyskuje metoda chirurgicznej korekcji ust, a dokładniej górnej wargi, zwana lip lift. Daje najbardziej naturalny i przede wszystkim trwały efekt powiększenia ust.

 

Usta idealne, czyli jakie?

Najprościej mówiąc – harmonijne i proporcjonalne w stosunku do całej twarzy. Prawidłowa wysokość czerwieni wargi górnej powinna stanowić 1/3 wysokości ust, czyli czerwień wargi dolnej powinna być większa i stanowić 2/3 ust. Powinien być wyraźnie zaznaczony łuk Kupidyna wargi górnej, rynienka nosowo wargowa, a odległość od podstawy nosa do czerwieni wargi górnej powinna wynosić 18-20 mm. Kąciki ust powinny znajdować się na poziomie szpary ust, a warga górna powinna być nieznacznie bardziej wysunięta do przodu niż warga dolna.

 

Na czym polega Lip Lift?

Lip lift (in. bull horn lip lift) to zabieg chirurgiczny poprawiający proporcje twarzy pomiędzy nasadą nosa a czerwienią wargi górnej, jednocześnie modelujący i powiększający górną wargę. Chodzi o jej uniesienie i odsłonięcie większej części czerwieni wargowej. W efekcie twarz zyskuje proporcjonalny, bardziej kobiecy i młodszy wygląd, a usta stają się pełniejsze, delikatnie i naturalnie powiększone.

Lip lift polega na usunięciu dokładnie wyznaczonego fragmentu skóry z obszaru poniżej nosa, co skraca długość rynienki nosowo-wargowej i uwydatnia czerwień wargową.

Jak wygląda procedura zabiegowa?

W MKK MEDICA zabieg Lip Lift wykonuje chirurg, dr Małgorzata Krynicka-Kozak. Chirurg precyzyjnie rozrysowuje obszar skóry do wycięcia. Rysunek ma kształt bawolich rogów, stąd nazwa zabiegu: bull horn lip lift. Następnie, za pomocą diatermii radiofalowej, wykonuje nacięcie w załamaniu skóry tuż pod nosem, usuwa nadmiar skóry z przestrzeni pod nosem, a następnie modeluje górną wargę, wywija czerwień wargową i unosi ją do góry. Na koniec zakłada cienkie szwy chirurgiczne oraz opatrunek. Szwy zdejmowane są po ok. 10 dniach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa ok. 1,5 godziny.

 

Czy po zabiegu zostaje blizna?

Po zabiegu Lip Lift zawsze zostaje blizna, tak jak po każdym zabiegu chirurgicznym. Znajduje się ona w naturalnym załamaniu pod nosem. Jednak doświadczenie chirurga, wypracowana przez lata technika zakładania szwów i odpowiednie nici chirurgiczne sprawiają, że blizna jest estetyczna. Należy także mieć na uwadze fakt, że na ostateczny wygląd blizny wpływają kwestie indywidualne, genetyczne oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, m.in. należy chronić bliznę przed słońcem przez rok, stosować w tym czasie kremy z wysokim filtrem SPF 50+, stosować zalecane maści na blizny.

Czy zabieg jest dla wszystkich?

Popularność zabiegu powoduje, że pacjentki traktują Lip Lift jako wygodną alternatywę do wypełnienia ust kwasem hialuronowym. I choć rzeczywiście zabieg jest skuteczną alternatywą, to jednak nie jest to metoda dla wszystkich. By zakwalifikować się do zabiegu, muszą być spełnione następujące warunki:

-długość rynienki nosowo-wargowej, czyli odległość między podstawą nosa a górną wargą, musi być nie mniejsza niż 2 cm,

-naturalnie wąska górna warga lub ścieńczała i opadająca warga na skutek starzenia się ust,

-niewidoczne zęby podczas mówienia lub uśmiechu.

 

Kiedy zabieg Lip Lift trzeba odłożyć na później?

Kwas hialuronowy: zabieg wykonuje się na ustach bez żadnych wypełniaczy. Jeśli pacjentka ma wypełnione usta kwasem hialuronowym, należy najpierw rozpuścić wstrzyknięty preparat. Kwas hialuronowy należy rozpuścić minimum na 1 miesiąc przed zabiegiem Lip Lift.

Operacja plastyczna nosa: jeśli pacjentka przeszła operację plastyczną nosa, z zabiegiem Lip Lift należy zaczekać ok. 6-12 miesięcy.

Aparat ortodontyczny: aby wykonać zabieg Lip Lift należy zaczekać do końca leczenia ortodontycznego, ponieważ aparat ortodontyczny zmienia kształt i formę ust, uniemożliwiając właściwą ocenę i prawidłowe przeprowadzenie procedury zabiegowej.

 

Zalety metody Lip Lift

Lip Lift to zabieg, który niewątpliwie posiada wiele zalet. Dla pacjentek ceniących komfort i wygodę, ale i optymalizację kosztów, procedura ta jawi się jako skuteczna metoda rozwiązująca problem małych ust, raz na zawsze.

Najważniejsze zalety zabiegu:

Trwały efekt: zabieg wykonuje się jeden raz, nie trzeba go powtarzać, tak jak to ma miejsce w przypadku kwasu hialuronowego, gdzie efekt utrzymuje się maksymalnie 6-8 miesięcy.

Brak sztucznych wypełniaczy: osoby zainteresowane trwałym efektem niekiedy decydują się na implanty lub wypełniacze permanentne. Są one jednak wykonane ze sztucznych tworzyw, dlatego ich zastosowanie może wiązać się z reakcjami alergicznymi.

Mała inwazyjność: mimo że Lip Lift jest zabiegiem chirurgicznym, to trwa stosunkowo krótko i jest mało inwazyjny w porównaniu z innymi operacjami plastycznymi, dzięki czemu ryzyko jest mniejsze, a okres rekonwalescencji krótszy.

Naturalny efekt: pacjentki ceniące naturalność docenią Lip Lift, właśnie z tego powodu, że zabieg nie rodzi ryzyka, że usta będą wyglądały sztucznie, że będą za duże, nieproporcjonalne względem całej twarzy (jak to ma często miejsce w przypadku wypełniaczy zarówno tych wchłanialnych, jak i trwałych).

Wygoda i komfort: zabieg wykonuje się jeden raz, okres rekonwalescencji jest krótki i po wygojeniu się blizny, zapominamy o dyskomforcie. W przypadku kwasu hialuronowego trzeba liczyć się z opuchlizną i ewentualnymi siniakami średnio co 6-8 miesięcy.

 

Szczegółowe informacje o zabiegu – Lip Lift

powrót do bloga

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 97

długość artykułu

6 min.