Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'WordPress_furtka' not found or invalid function name in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

19

styczeń
2022

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 36

długość artykułu

5 min.

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda odsysania nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej

Najskuteczniejszym sposobem na wyszczuplenie ciała są, bezsprzecznie, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Żadna, choćby najbardziej innowacyjna technologia, bez zdrowego i aktywnego trybu życia nie będzie skuteczna w dłuższej perspektywie. Bardzo często jednak zdarza się, że pomimo wielu godzin spędzanych na siłowni, zbilansowanej diety oraz wykonaniu nieinwazyjnych zabiegów zmagamy się z trudnymi obszarami anatomicznymi, w których gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej, niezwykle opornej na ćwiczenia i dietę. Dla osób zmagających się z tym problemem w sukurs przychodzi liposukcja, która pozwala wymodelować sylwetkę i nadać jej właściwych, pożądanych proporcji.

 

Czym jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L.?

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) wykonywana w MKK MEDICA Warszawa Targówek to innowacyjna technika liposukcji wibracyjnej, uważana przez chirurgów za najbardziej precyzyjną i bezpieczną metodę odsysania tkanki tłuszczowej. Pozwala w sposób delikatny, małoinwazyjny oraz szybki odessać nadmiar nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy ciała. Infradźwięki to nic innego jak fale akustyczne o częstotliwości dźwięków na poziomie 20 Hz – są całkowicie bezpieczna dla człowieka, nie powodują zjawiska podgrzewania tkanek, które znane jest z wielu konkurencyjnych zabiegów.

Unikatowość liposukcji N.I.L. opiera się na działaniu pneumatycznej głowicy, opatentowanej przez belgijską firmę Euromi, aktywowanej sprężonym powietrzem, która wprowadza kaniulę w nutacyjny ruch 3D, czyli ruch w formie wibracji, rotacji oraz ruchów posuwisto-zwrotnych. Pozwala to chirurgowi zmniejszyć do minimum ucisk mechaniczny zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na tkanki otaczające oraz skórę, co mogłoby powodować ich uszkadzanie. Ponadto, urządzenie posiada zabezpieczenie automatycznie zatrzymujące odsysanie i nutację w momencie, gdy napotka na tkankę nietłuszczową.

Ruch nutacyjny umożliwia także efektywniejszy kontakt powierzchni głowicy z tkanką tłuszczową, łatwe prześlizgiwanie się przez obszary włókniste, a co za tym idzie precyzyjne rozbijanie grudek tkanki tłuszczowej. Odessana tkanka tłuszczowa ma formę emulsji, a obszary poddane zabiegowi są gładkie, pozbawione nierówności i krwiaków.

 

Jakie są zalety liposukcji infradźwiękowej N.I.L.?

Wysoki komfort zabiegu, brak konieczności hospitalizacji
Średni czas trwania pojedynczej operacji wynosi około 2 godzin. W jej trakcie usuwa się przeciętnie 1000-1500 ml tłuszczu. Maksymalna możliwa do odessania ilość tłuszczu podczas jednego zabiegu to nawet 4000 ml. Liposukcję infradźwiękową N.I.L. przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, co wpływa na skrócenie czasu trwania całej procedury oraz brak konieczności hospitalizacji. Przez 7 dni po operacji pacjent musi jedynie nosić całodobowo specjalną odzież czy opaskę uciskową. Po samym zabiegu na skórze powstaje znacznie mniej zasinień, krwiaków i obrzęków w porównaniu do klasycznej liposukcji mechanicznej.

Precyzja
Liposukcja infradźwiękowa to niezwykle precyzyjna technika odsysania tłuszczu, dzięki czemu idealnie nadaje się do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z małych obszarów ciała, jak na przykład podbródek.

Likwidacja drugiego podbródka to jeden z flagowych zabiegów wykonywanych w MKK Medica przez dr Małgorzatę Krynicką-Kozak, chirurga z ponad 20-letnim doświadczeniem i lekarza medycyny estetycznej.

Zobacz zdjęcia z efektami zabiegu

Trwały efekt zabiegu
Efekt liposukcji infradźwiękowej N.I.L. jest trwały – odessana tkanka nie zregeneruje się po czasie, a w obszarze objętym zabiegiem nie będzie już odkładał się nadmiar tłuszczu. Nie zabezpiecza to jednak przed wzrostem wagi. W celu zachowania smukłej sylwetki konieczne jest dbanie o aktywność fizyczną i zdrową, zbilansowaną dietę.

Krótki czas rekonwalescencji
Dzięki małej inwazyjności oraz wysokiej precyzji liposukcji infradźwiękowej N.I.L. czas rekonwalescencji jest skrócony do 4-7 dni. W tym czasie pacjent musi jedynie nosić całodobowo specjalną odzież czy opaskę uciskową w przypadku liposukcji podbródka. Ponadto system N.I.L. sprawia, że zabieg liposukcji jest o wiele bardziej bezpieczny, a jego mała traumatyczność przyczynia się do spadku ilości obrzęków, krwiaków i zasinień po zabiegu i bardzo wyraźnie skraca czas gojenia oraz umożliwia szybki powrót do codziennej aktywności.

Dwa zabiegi w jednym – możliwość reimplantacji komórek tłuszczowych
Największą zaletą liposukcji infradźwiękowej N.I.L. jest fakt, że umożliwia ona usunięcie tkanki tłuszczowej bez jej uszkodzenia, tzn. odessane komórki tłuszczowej zachowują swoje właściwości, co pozwala na ich reimplantację podczas tego samego zabiegu. Autoprzeszczep tkanki tłuszczowej wykonujemy najczęściej w celu wymodelowania ciała, powiększenia piersi czy powiększenia pośladków.

 

Zabiegi dopełniające

Zabieg liposukcji infradźwiękowej N.I.L. wykonujemy w celu redukcji objętości tkanki tłuszczowej, zmniejszenia miejscowej otyłości, wymodelowania sylwetki oraz nadania wybranym okolicom anatomicznym właściwych i pożądanych proporcji.

W sytuacji, gdy miejscowemu otłuszczeniu towarzyszy wiotkość skóry, wyraźna utrata elastyczności i jędrności lub uszkodzenie skóry w postaci rozstępów czy blizn wówczas liposukcję, dla jak najlepszych efektów końcowych, łączymy z innymi zabiegami poprawiającymi kondycję i wygląd skóry.

Mówimy tutaj o takich zabiegach jak: laser frakcyjny CO2, radiofrekwencja mikroigłowa RF, mezoterapie: osocze bogatopłytkowe, kolagen Linerase czy LipoMax V8 Ultra oraz fala uderzeniowa.

powrót do bloga

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 97

długość artykułu

5 min.