06

kwiecień
2022

udostępnij

długość artykułu

2 min.

Mezoterapia skóry głowy – włosy po zimie potrzebują regeneracji i odżywienia

Włosy po zimie, tak jak nasza skóra, potrzebują szczególnej uwagi. Ujemne temperatury powietrza, ciepło płynące z grzejników czy klimatyzacji w naszych mieszkaniach i biurach – nie służą im. W tym czasie obserwujemy wzmożone ich wypadanie, osłabienie i przesuszenie. Włosy stają się cienkie, matowe, wołają o pomoc. Skutecznym sposobem na regenerację i odbudowę osłabionych włosów jest profesjonalny zabieg mezoterapii igłowej, wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

 

Pielęgnacja domowa to podstawa, ale często nie wystarcza

Dobrej jakości, naturalne kosmetyki, odżywki, maski to podstawa domowej pielęgnacji włosów. Jednak po okresie zimowym, gdy nasze włosy narażone są na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych (mróz, ogrzewanie, suchość powietrza) w wielu przypadkach jest to niewystarczające. Warto wspomóc się w tym czasie suplementacją biotyny (witamina B7), która ma duży wpływ na kondycję włosów i funkcjonowanie mieszków włosowych oraz skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych podczas wizyt w salonach fryzjerskich. Dobry stylista dobierze odpowiednią do potrzeb naszych włosów pielęgnację.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że maska czy inny preparat aplikowany na włosy i skórę głowy, a dokładniej składniki aktywne w nich zawarte, wnikają w bardzo znikomym stopniu.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku mezoterapii igłowej – zabiegu wykonywanego w klinice medycyny estetycznej metodą iniekcji, czyli wstrzykiwania bezpośrednio w skórę głowy substancji aktywnych.

 

Mezoterapia igłowa na skórę głowy ratunkiem dla włosów

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w skórę głowy substancji aktywnych (w MKK MEDICA są to: osocze bogatopłytkowe lub Dr Cyj Hair Filler) za pomocą cienkiej igły.

Sekret wysokiej skuteczności zabiegu mezoterapii igłowej tkwi w ominięciu nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarciu substancji aktywnych prosto do miejsca, gdzie leży problem – do komórek włosa, w krótkim czasie i w dużej ilości. W efekcie komórki włosów produkują lepszej jakości włos, ich porost przyspiesza, a proces wypadania zostaje zahamowany.

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Zalecana jest także osobom, które są w trakcie lub po dekoloryzacji włosów, potrzebują głębokiej regeneracji i wzmocnienia osłabionych włosów.

Mezoterapia igłowa dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

 

Mezoterapia igłowa w MKK MEDICA

W MKK MEDICA w terapii poprawiającej kondycję włosów stosujemy dwa skuteczne preparaty: osocze bogatopłytkowe oraz dedykowany produkt Dr Cyj Hair Filler. Oba zabiegi wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej, techniką mezoterapii igłowej.

 Dr Cyj Hair Filler

Peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów oraz przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Dr Cyj Hair Filler to preparat oparty na unikatowej technologii 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego oraz technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych.

Zabieg polecany jest osobom, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Terapię można także przeprowadzać profilaktycznie, wówczas ma ona na celu poprawę kondycji skóry głowy oraz włosów.

Osocze bogatopłytkowe

W medycynie estetycznej osocza bogatopłytkowego jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów na biorewitalizację skóry, także skóry głowy.

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym pozyskiwanym z własnej krwi. Osocze zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i trombocytów. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają, ważne dla regeneracji komórek skóry, czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty obu terapii należy wykonać serię kilku zabiegów. O dokładnej ich liczbie decyduje  lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji.

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

2 min.