Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'WordPress_furtka' not found or invalid function name in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

28

listopad
2022

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 36

długość artykułu

3 min.

Nie taki diabeł straszny…, czyli jak wygląda zabieg liposukcji N.I.L.?

Liposukcja N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture) czyli liposukcja infradźwiękowa to aktualnie najbardziej bezpieczna, precyzyjna i skuteczna metoda odsysania tkanki tłuszczowej na rynku. W MKK MEDICA zabieg wykonuje doświadczony chirurg, dr Małgorzata Krynicka-Kozak, właścicielka kliniki.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Składa się z dwóch faz: fazy infiltracji i fazy odsysania.

Faza infiltracji

Faza infiltracji polega na podaniu w tkankę podskórną specjalnego roztworu soli fizjologicznej, adrenaliny i wodorowęglanu sodu, tzw. roztworu Kleina (od nazwiska lekarza, który go opatentował). Faza infiltracji służy znieczuleniu obszaru zabiegowego oraz przygotowaniu tkanki tłuszczowej do łatwiejszego jej odessania. Pomiędzy fazą infiltracji a fazą odsysania powinna nastąpić 30 min. przerwa, by podane leki zaczęły działać. Po upływie tego czasu, chirurg przystępuje do odsysania tłuszczu.

Faza odsysania

Faza odsysania polega na wprowadzaniu do ciała pacjenta (przez niewielkie otwory o średnicy ok. 3 mm) kaniuli, która wprawiana jest za pomocą głowicy w ruch 3D, tzw. nutacyjny. W uproszczeniu, końcówka kaniuli porusza się nie tylko do przodu i do tyłu, ale wykonuje dodatkowo ruchy rotacyjne i wibracyjne. Sama głowica z kolei wprawiana jest w ruch za pomocą sprężonego powietrza.

Jaka jest rola infradźwięków w liposukcji N.I.L.?

Infradźwięki pobudzają włókna nerwowe, które odpowiedzialne są za blokowanie przewodzenia bólu. Dzięki temu ból podczas zabiegu jest znacznie mniejszy i możemy wykonać zabieg w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście poziom odczuwania bólu u każdego pacjenta jest inny.

 

Jaką ilość tłuszczu odsysamy podczas jednego zabiegu w znieczuleniu miejscowym?

Znajdującą się w drganiach nutacyjnych kaniulę operator prowadzi po obszarze zabiegowym, przywracając sylwetce właściwe proporcje, modelując podbródek i linię żuchwy. Emulsja tłuszczowa zasysana jest do specjalnych pojemników. W trakcie zabiegu pobierane jest średnio od 1000 do 2000 ml tkanki tłuszczowej. W przypadku liposukcji podbródka pobierane jest średnio od 250 do 500 ml tkanki tłuszczowej. Na koniec przecięta skóra zostaje zszyta nićmi chirurgicznymi i zabezpieczona opatrunkiem.

Efekty wykonanej liposukcji możemy oceniać po upływie 4-6 miesięcy, kiedy nastąpi wygojenie ran i ustąpią obrzęki.

Szczegółowe informacje o zabiegu: liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

powrót do bloga

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 97

długość artykułu

3 min.