20

lipiec
2022

udostępnij

długość artykułu

4 min.

Opadające policzki, utracony owal twarzy, czyli czas na zabiegi liftingujące

Opadające policzki, tzw. chomiki, utracony owal twarzy, wiotka, pozbawiona gęstości i sprężystości skóra to naturalne efekty procesu starzenia. Nasza skóra zaczyna tracić jędrność, zaczyna brakować nam kwasu hialuronowego, który odpowiada między innymi za zatrzymywanie wody w skórze, tracimy kolagen, który jest dla nas materiałem podtrzymującym. Dodatkowo, pojawiają się pierwsze ubytki w podskórnej tkance tłuszczowej. Szczególnie widoczne jest to w okolicach skroni, kości policzkowych, jarzmowych oraz okolicy ust. Wszystkie to powoduje, że nasza twarz traci młodzieńcze kształty, a starzejąca się skóra wiotczeje i opada, zaburzając dotychczasowe harmonijne rysy.

Proces ten można oczywiście spowolnić, a jego efekty niwelować, wdrażając odpowiednią profilaktykę. Aby nasza skóra zachowała sprężystość jak najdłużej należy stosować odpowiednią pielęgnację domową, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem stosując kremy z wysokim filtrem (najlepiej SPF 50), prowadzić zdrowy tryb życia, stosować pełnowartościową dietę, pić dużo wody, pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, stymulować skórę masażami oraz odpowiednimi zabiegami w gabinetach medycyny estetycznej.

Istnieje wiele zabiegów poprawiających gęstość i sprężystość skóry. Większość z nich ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu w skórze i ujędrnienie wiotkich partii twarzy.

Popularnym sposobem na przywrócenie harmonijnych rysów twarzy i modelowanie owalu twarzy jest wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego, która przynosi natychmiastowy efekt. Bardzo dobre efekty uzyskamy stosując stymulatory tkankowe, jednak w tym przypadku efekt pojawia się stopniowo wraz z przebudową skóry. Widoczną poprawę zauważymy także po zastosowaniu nici liftingujących oraz zabiegach opartych na działaniu fal radiowych, ultradźwięków lub innowacyjnych laserów.

W MKK MEDICA oferujemy naszym pacjentom szereg nowoczesnych terapii będących alternatywą do chirurgicznego liftingu, mających na celu przebudowę tkanek, poprawę gęstości, napięcia i jędrności skóry. Indywidualnie dobrane do każdego pacjenta zabiegi pozwalają przywrócić twarzy pożądane proporcje, wymodelować owal twarzy, unieść policzki, przywracając im młodzieńczy kształt.

 

Wolumetria twarzy

Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem do wolumetrii twarzy jest kwas hialuronowy. Jest składnikiem naturalnie występującym w naszym organizmie, a zatem ryzyko, że zostanie odrzucony lub wywoła reakcję alergiczną jest niewielkie. Ponadto, już niewielka ilość preparatu wprowadzona pod skórę, pozwala osiągnąć oczekiwane efekty – uniesienie opadających partii, wymodelowanie owalu twarzy, zwiększenie objętości i poprawę gęstości skóry. Ponadto, kwas hialuronowy zapewnia właściwe nawilżenie skóry i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przywracając skórze jędrność i elastyczność. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.

Więcej: Wolumetria twarzy 

 

Stymulatory tkankowe

Sculptra

Sculptra to jeden z najskuteczniejszych preparatów na rynku przywracający skórze naturalną objętość i jędrność, poprzez przebudowę siatki kolagenowej skóry. Kluczowym składnikiem Sculptry jest kwas L-polimlekowy, stosowany w medycynie od ponad 30 lat najsilniejszy stymulator tkankowy, odznaczający się doskonałą biokompatybilnością – nie powoduje dotkliwych skutków ubocznych ani alergii.

Sculptra dedykowana jest osobom z zauważalnym ubytkiem objętości tkanek w środkowej części twarzy, w okolicy policzków, skroni oraz przy grawitacyjnym opadaniu tkanek w dolnej części twarzy. Ponadto, Sculptra doskonale sprawdzi się jako zabieg zagęszczający cienką skórę (także jako prewencja przeciwstarzeniowa) oraz w przypadku mało elastycznej skóry, na której widać liczne, drobne zmarszczki.

Więcej: Sculptra

 

Profhilo

Profhilo to innowacyjny preparat odmładzający stosowany do bioremodelingu, wykorzystujący stabilizowaną termicznie molekułę hybrydową, nazywaną molekułą młodości. W skład preparatu wchodzi naturalny wyselekcjonowany kwas hialuronowy o najwyższym stężeniu, zróżnicowanej wielkości cząsteczek oraz całkowicie nowym sieciowaniu termicznym.

Profhilo działa wielopoziomowo – odmładzamy nie tylko skórę, ale również tkankę podskórną, która stanowi naturalne rusztowanie dla skóry. Molekuła młodości powoli i długotrwale działa na skórę jak „miliony sprężynek” uwalniając utracone przez lata składniki, przywracając kontur twarzy oraz odpowiednią jędrność, gęstość i elastyczność skóry.

Więcej: Profhilo

 

Kolagen Linerase

Linerase jest bioaktywnym nieusieciowanym atelokolagenem III generacji, odpowiedzialnym za młodzieńczą sprężystość skóry. Preparat, dzięki swojej bioaktywności, intensywnie i skutecznie pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, poprawiając gęstość i sprężystość skóry.

Więcej: Kolagen Linerase

 

Jalupro Super Hydro

Unikalna formuła przywracająca młody wygląd poprzez poprawę napięcia i owalu twarzy. Skład preparatu to 7 aminokwasów stymulujących produkcję kolagenu, 3 peptydy biomimetyczne do natychmiastowej aktywacji fibroblastów oraz dwie molekuły kwasu hialuronowego o niskiej i wysokiej masie cząsteczkowej, zapewniające długotrwałe nawilżenie, wzmocnienie włókien kolagenowych i stymulację fibroblastów.

Więcej: Jalupro

 

Karisma

Karisma jako biostymulator i softfiller naturalnie odmładza skórę, odbudowuje macierz zewnątrzkomórkową, redukuje wiotkości skóry oraz poprawia jakość skóry. Daje efekt delikatnie wypełniający i wolumetryczny, przez co pacjent widzi pierwsze efekty zaraz po zabiegu.

Karisma to przełomowy biostymulator na bazie pierwszego rekombinowanego kolagenu ludzkiego (Rh Collagen), kwasu hialuronowgo o wysokiej masie cząsteczkowej oraz nieusieciowanej karboksymetylocelulozy (działa przeciwstarzeniowo w skórze właściwej, m.in. konserwuje endogenny kwas hialuronowy, który pozostając w tkankach, działa nawilżająco i naprawczo).

Więcej: Karisma

Więcej: Stymulatory tkankowe

 

Mezoterapia igłowa Neauvia Hydro Deluxe

Preparat Neauvia Hydro Deluxe zasługuje na szczególne wyróżnienie z uwagi na skład, zawiera aż 18 miligramów nieusieciowanego kwasu hialuronowego na mililitr, aminokwasy oraz hydroksyapatyt wapnia – biostymulator tkankowy naturalnie występujący w organizmie człowieka, stanowiąc rusztowanie dla tkanek, tj. kości i zęby, zapewniając im wytrzymałość. Wstrzyknięty pod skórę preparat uzupełnia ubytki skórne, tworzy wspomniane rusztowanie, które sprawia, że skóra od razu staje się bardziej elastyczna i gęsta.

Więcej: Mezoterapia Neauvia Hydro DeLuxe

 

Nici liftingujące

Zadaniem nici liftingujących jest tworzenie podskórnego szkieletu, który mocuje opadające tkanki na właściwym miejscu. System nici pozwala odpowiednio napiąć skórę, unieść i skorygować owal twarzy. Jednocześnie nici aktywują proces biorewitalizacji, stymulując komórki do produkcji nowego kolagenu, poprawiają kondycję skórę, przywracają jej sprężystość i elastyczność.

Więcej: Nici liftingujące

 

Laser frakcyjny CO2

Terapia laserem frakcyjny CO2 ma na celu przebudowanie struktury skóry, poprawę jej jakości, gęstości i sprężystości. Wiązka lasera wykonuje w skórze tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń, na które organizm reaguje wytwarzaniem nowej, zdrowej tkanki. Już podczas jednej sesji dochodzi do długotrwałej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Laser emituje także strumień dwutlenku węgla, który poprawia ukrwienie tkanek, a co za tym idzie ich odżywienia. W efekcie uzyskujemy napięcie zwiotczałej skóry i uniesienie opadających tkanek.

Więcej: Laser frakcyjny CO2

 

Lifting termiczny SAFIR+

Termolifting SAFIR+ to wyjątkowo skuteczna technologia do odmładzania skóry, wykorzystująca synergię podczerwieni z impulsem fal radiowych RF. Najważniejszym efektem długofalowym terapii jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, napięcie i zagęszczenie skóry.

Więcej: Lifting termiczny SAFIR+

 

HIFU – lifting bez skalpela 

HIFU to zabieg, w którym wykorzystujemy technologię skoncentrowanych ultradźwięków (High Intensity Focused Ultrasound). Ultradźwięki wywołują powstawanie wielu drobnych punktów koagulacji, wskutek podgrzewania tkanek we wszystkich warstwach skóry, tkance tłuszczowej i mięśniach, bez przerywania ciągłości naskórka. Na zewnątrz skóra twarzy jest nienaruszona, natomiast wewnątrz zachodzą intensywne procesy odbudowy. Zabieg daje trwały efekt naturalnego zagęszczenia i ujędrnienia skóry, likwiduje opadające policzki, modeluje owal twarzy i linię żuchwy.

Więcej: HIFU

 

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry z jednoczesnym wprowadzaniem w jej głąb fali radiowej. Zabieg działa w obrębie skóry właściwej, pobudzając fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Gwarantuje zwiększenie pracy układu limfatycznego i metabolizmu w tkankach. W efekcie poprawia się jakość i napięcie skóry, a także zwiększa się gęstość siatki włókien kolagenowych. Wygładzają się zmarszczki oraz wypłycają blizny. Terapia radiofrekwencji mikroigłowej odwraca skutki starzenia się skóry.

Więcej: Radiofrekwencja mikroigłowa

 

Jak widać, współczesna medycyna estetyczna oferuje różnorodną gamę zabiegów, będących skuteczną alternatywą do chirurgii plastycznej. Ważne, by stosować mądrą profilaktykę, a dobór odpowiedniej dla nas terapii odmładzającej powierzyć doświadczonemu lekarzowi medycyny estetycznej. By móc w pełni cieszyć się efektami zabiegów, oddajmy się w ręce wykwalifikowanego lekarza, zapewni nam to odpowiednią jakość i bezpieczeństwo wykonania zabiegu.

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

4 min.