31

maj
2024

udostępnij

długość artykułu

7 min.

Razem czy osobno? Czyli, czy i z jakimi zabiegami łączyć radiofrekwencję mikroigłową?

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF) to zabieg przeznaczony do poprawy gęstości i napięcia skóry, napięcia powięzi, redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów oraz likwidacji niewielkich depozytów tłuszczowych na ciele. Radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana jako niezależna terapia, przynosząc fantastyczne efekty zabiegowe. Łącząc RF z celowanymi stymulatorami tkankowymi potęgujemy efekt liftingu oraz poprawę jakości i struktury skóry twarzy, szyi oraz ciała.

 

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej RF?

Technologia wykorzystuje frakcyjny prąd RF oraz mikroigły. Sam zabieg polega na kontrolowanym, mechanicznym, wielopunktowym mikrouszkodzeniu skóry igłami oraz punktowym, silnym podgrzaniu jej głębszych warstw za pomocą prądu RF. Dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i elastyny, co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry. Jednocześnie, fibroblasty stymulowane są do samoczynnej odbudowy i regeneracji kolagenu i elastyny, co w dłuższej perspektywie prowadzi do przebudowy skóry, zagęszczenia, ujędrnienia i odmłodzenia.

Urządzenie, na którym pracują lekarze w MKK MEDICA, to wyróżniająca się skutecznością technologia, w której energia prądu RF jest dwukrotnie wyższa w porównaniu z tradycyjnymi mikroigłami, dzięki czemu uzyskujemy znacznie lepsze efekty już podczas jednego zabiegu.

W aplikatorze znajduje się 12, 24 lub 40 mikroigieł, które wysuwają się i chowają automatycznie. Impuls prądu RF uwalniany jest na końcu mikroigły i przepływa do drugiej elektrody, którą jest powierzchnia aplikatora przykładana do skóry. Przegrzaniu podlega obszar pomiędzy czubkiem igły a powierzchnią. W ten sposób uzyskuje się poziomą i pionową stymulację termiczną.

Zabieg jest bezpieczny i mniej inwazyjny od swoich poprzedników. Zastosowanie igieł izolowanych silikonem eliminuje nagrzewanie naskórka i zmniejsza ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych, podczas gdy głębokie warstwy skóry ulegają silnemu selektywnemu podgrzaniu.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa ciepło, a skóra jest zaczerwieniona. Przy cienkiej skórze możliwe jest delikatne krwawienie. W ciągu 3 dni po zabiegu mogą pojawić się małe strupki, których nie należy zdrapywać, odpadną samoistnie.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest w serii. Pierwsze efekty widoczne są po miesiącu od pierwszego zabiegu. Finalny efekt terapii widoczny będzie do 6 miesięcy po zakończeniu, zaleconej przez lekarza, serii zabiegów.

 

Jakich efektów możemy spodziewać się po radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencję mikroigłową wykonujemy w celu zagęszczenia, poprawy jędrności i elastyczności skóry, napięcia powięzi, spłycenia zmarszczek i bruzd. Redukując wiotkość skóry, poprawiamy jednocześnie owal twarzy. Znacznej poprawia ulega środkowa część twarzy, opadające policzki i linia żuchwy. Redukując tzw. chomiki korygujemy linię żuchwy, napinamy skórę. Radiofrekwencja mikroigłowa pomoże nam także w walce z rozszerzonymi porami skóry oraz wyrównaniem kolorytu.

RF to także doskonała terapia prewencyjna dla osób posiadających naturalnie cienką skórę. Stymulując skórę zawczasu, pracując nad jej zagęszczeniem, przeciwdziałamy wiotkości, która przy cienkiej skórze pojawia się szybciej.

Ponadto, wytoczenia najmocniejszych dział wymaga walka z bliznami i rozstępami. W tym przypadku warto uczynić z RF jedną ze skuteczniejszych metod, samodzielnie lub w terapiach łączonych.

Radiofrekwencją mikroigłową możemy także pracować nad niewielkimi depozytami tkanki tłuszczowej na ciele, np. w okolicy kostek czy kolan.

 

Terapie łączone z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej RF stosowane w MKK MEDICA

Efekty uzyskiwane przy zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej możemy spotęgować, tworząc celowane terapie łączone. W MKK MEDICA, RF łączymy ze sprawdzonymi stymulatorami tkankowymi, uzyskując fantastyczne efekty terapeutyczne.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej. Ich zadaniem jest odbudowa i bioregeneracja struktur skóry, poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za kondycję skóry, jej gęstość oraz jędrność.

Obecnie na rynku mamy dużą grupę preparatów biostymulujących i ich liczba nieustannie zwiększa się. Jednak każdy z preparatów jest inny. Różnią się rodzajem substancji czynnych, które zawierają, mechanizmem działania, wskazaniami do zabiegu i jego efektami. Ponadto, obszary iniekcji, technika podania preparatu, liczba zabiegów jaką trzeba wykonać, a także długość utrzymującego się efektu to kolejne aspekty różnicujące poszczególne preparaty.

Do grupy stymulatorów tkankowych zaliczamy preparaty na bazie kolagenu, polinukleotydów, aminokwasów, kwasu L-polimlekowego, kwasu hialuronowego o dużym stężeniu czy hydroksyapatytu wapnia. Wszystkie te substancje aktywne są biokompatybilne z organizmem ludzkim, w pełni bezpieczne, niealergizujące, nieimmunogenne.

Zabiegi z zastosowaniem tych substancji aktywnych skutecznie przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry. To obecnie jedne z najczęściej wybieranych zabiegów odmładzających. Warto podkreślić, że stymulatory tkankowe nie są wypełniaczami. Dają naturalne i długotrwałe efekty poprawy jędrności, gęstości i sprężystości skóry, dzięki molekułom, które powolnie i długotrwale uwalniają się z miejsca wstrzyknięcia.


Z jakimi stymulatorami tkankowymi łączymy RF w MKK MEDICA?

 

Radiofrekwencja mikroigłowa + kwas l-polimlekowy
Terapia potęgująca naturalny lifting twarzy. Terapia dla osób z cienką skórą oraz z widocznymi ubytkami objętości tkanek w okolicy policzków, skroni, środkowej i dolnej części twarzy.

Radiofrekwencja mikroigłowa + kwas polimlekowy PDLLA
Terapia dedykowana osobom z zauważalnym ubytkiem objętości tkanek w środkowej części twarzy, w okolicy policzków, skroni oraz przy grawitacyjnym opadaniu tkanek w dolnej części twarzy. Ponadto, doskonale sprawdzi się jako zabieg zagęszczający cienką skórę (także jako prewencja przeciwstarzeniowa) oraz w przypadku mało elastycznej skóry, na której widać liczne, drobne zmarszczki.

Radiofrekwencja mikroigłowa + kwas polimlekowy PDLLA
Terapia przeznaczona do cienkiej, pozbawionej gęstości delikatnej skóry okolicy oczu oraz rewitalizacji skóry szyi. Spłyca zmarszczki, ujędrnia, zagęszcza skórę.

Radiofrekwencja mikroigłowa + Molekuła Młodości
Terapia do bioremodelingu tkanek, likwidująca zwiotczenie skóry, przynosząca efekt ujędrnienia i uniesienia opadających cześci twarzy. Przywraca młodzieńczą objętość policzkom, owal twarzy, modeluje linię żuchwy.

Radiofrekwencja mikroigłowa + fibryna/osocze bogatopłytkowe
najbardziej naturalny sposób na odmłodzenie i biorewitalizację skóry, poprawę jej napięcia i elastyczności, redukcję zmarszczek i cieni pod oczami.

Radiofrekwencja mikroigłowa + egzosomy
Terapia z wykorzystaniem 100% czystych egzosomów, której celem jest regeneracja, ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Ponadto, terapia pomaga w ujednolicenia kolorytu skóry, zmniejsza blizny po zabiegach chirurgicznych, przyspiesza leczenie zanikowych blizn potrądzikowych.

Radiofrekwencja mikroigłowa + tropokolagen
Terapia ujędrniająca i odbudowująca biorusztowania skóry, regenerująca i rewitalizująca skórę dotkniętą bliznami i/lub rozstępami. Przywraca właściwe napięcie mięśni twarzy i szyi.

Sprawdź ceny pakietów specjalnych

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

7 min.