02

październik
2024

udostępnij

długość artykułu

3 min.

Redukcja rumienia – to jest ten czas.

Z problemem rumienia na twarzy boryka się wiele osób w różnym wieku. Schorzenie to zwykle objawia się miejscowym zaczerwienieniem skóry, pojawiającym się albo bez wyraźnej przyczyny, albo w wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych, takich jak zimno, gorąco albo niewłaściwa dieta. Rumień dotyczy głównie osób, które mają cerę naczynkową, podatną na powstawanie zaczerwienień oraz tzw. pajączków.

Rodzaje rumienia

Rumień może przybierać różne formy i manifestować się w różny sposób.

Rumień przekrwiony charakteryzuje się nagłym i intensywnym zaczerwienieniem skóry, które jest zwykle spowodowane nagłą reakcją naczyń krwionośnych na bodziec zewnętrzny, np.: gorąco, stres, zbyt ostra dieta. Skóra może być ciepła w dotyku, a rumień często zwykle znika, po ustaniu bodźca wywołującego reakcję.

Rumień trwały to stan, w którym zaczerwienienie skóry jest stałe. Jest to często związane z przewlekłymi stanami zapalnymi skóry, takimi jak trądzik różowaty, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i utrzymujące się zaczerwienienie.

Rumień przejściowy to stan, w którym zaczerwienienie skóry występuje okresowo. Może to być spowodowane zmiennością w czynnikach wywołujących, takich jak zmiany temperatury, stres czy dieta. Pacjenci mogą doświadczać okresów wzmożonego zaczerwienienia, które następnie ustępują, aby powrócić w późniejszym czasie.

Rumień rumieniowy charakteryzuje się przewlekłym zaczerwienieniem skóry, które może mieć różny stopień nasilenia, w zależności od bodźców wywołujących. Jest to często związane z nadwrażliwością naczyń krwionośnych i może być spowodowane zarówno czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi, takimi jak dieta, stres czy hormony.

 

Jak leczymy rumień?

Skutecznym sposobem na likwidację lub co najmniej redukcję rumienia jest laser neodymowo-yagowy Q-switch. To najgłębiej penetrujący laser dostępny na rynku. Umożliwia niszczenie naczyń krwionośnych o dużej średnicy, umieszczonych głęboko pod skórą.

Emitowane przez laser promienie są absorbowane przez hemoglobinę, czyli barwnik czerwonych krwinek. Promień dociera wgłąb naczyń krwionośnych, gdzie na skutek jest absorpcji, dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka, które zostaje trwale zniszczone i wchłonięte. Zabiegi z użyciem lasera są bardzo precyzyjne – docierają głęboko do źródła problemu, likwidując go, a przy tym nie naruszając pozostałych tkanek.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego znieczulenie miejscowe nie jest koniczne. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności.

Szczegóły zabiegu: Redukcja rumienia

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

3 min.