Wskazania: Malar Bags

Redukcja obrzęków limfatycznych w obrębie twarzy, zwłaszcza w okolicy oczodołu i policzka.

Malar Bags to obrzęki, nazywane poduszeczkami lub workami, zlokalizowane na granicy oczodołu i policzka, powstające na skutek przewlekłego zastoju płynu w tkance podskórnej. Jeżeli poza obrzękiem dodatkowo występuje zwiotczenie skóry i mięśnia okrężnego oka – wówczas mamy do czynienia z Festoon.

Malar Bags nadają twarzy nieestetyczny, zmęczony i ponury wygląd. Przyczyny ich powstawania są różne. Poza predyspozycjami genetycznymi ich powstawaniu sprzyja ekspozycja na światło UV, palenie tytoniu oraz poziom hormonów – zwłaszcza tarczycy. Początkowo, zastoje płynów pojawiają się wyłącznie nad ranem, jednak wraz z upływem czasu, zastój ma charakter przewlekły i utrzymuje się stale.

U pacjentek z problemem na początkowym etapie, dobre efekty mogą przynieść metody mniej inwazyjne, np. mezoterapia cellboosterami. W przypadku zmian o większym nasileniu, jedyną skuteczną metodą będzie chirurgiczna likwidacja Malar Bags.

Co ważne – nie należy mylić Malar Bags z przepuklinami tłuszczowymi w obrębie powieki dolnej. Te usuniemy poddając się blefaroplastyce powiek dolnych. W żadnym wypadku blefaroplastyka powiek dolnych nie jest metodą na Malar Bags.

Polecane zabiegi

01

Mezoterapia igłowa cellboosterami

Cellboostery to tzw. regeneratory komórkowe na bazie kwasu hialuronowego i innych aktywnych składników odżywczych: aminokwasów, peptydów, witamin i mikroelementów. Mają silne działanie regenerujące i rewitalizujące, redukują obrzęki i worki tłuszczowe pod oczami, w tym tzw. Mallar Bags.

więcej
powrót do listy wskazań