31

sierpień
2022

udostępnij

długość artykułu

5 min.

Wypełniacze, czyli szybki sposób na przywrócenie młodego wyglądu

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, wypełnianie ubytków w tkankach w okolicy skroni, policzków, wypełnianie zmarszczek palacza, doliny łez, modelowanie brody, owalu twarzy czy powiększanie i modelowanie ust. Wszystkie te zabiegi to zabiegi z wykorzystaniem popularnego wypełniacza. Czym tak naprawdę jest wypełniacz i jaka jest jego rola?

Kwas hialuronowy

Najbardziej znanym, powszechnie stosowanych wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w naszym organizmie. Stanowi naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Ma ogromną zdolność wiązania cząsteczek wody (jedna cząsteczka kwasu może związać aż 250 cząsteczek wody), zapewniając skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety, wraz z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, a co za tym idzie, spada poziom jej nawilżenia, skóra traci sprężystość, pojawiają się zmarszczki i bruzdy.

Ponadto, wraz z upływem lat, pojawiają się pierwsze ubytki w podskórnej tkance tłuszczowej, objawiające się utratą objętości tkanek w okolicy skroni oraz policzków.

I właśnie w takich przypadkach uzasadnienie znajdują zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy.

Hydroksyapatyt wapnia

Poza kwasem hialuronowym, innym równie bezpiecznym i popularnym wypełniaczem jest hydroksyapatyt wapnia – składnik tkanki łącznej występujący naturalnie w kościach i zębach. Hydroksyapatyt wapnia, dzięki swoim unikalnym właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności, doskonale nadaje się do wypełniania bruzd i zmarszczek, zarówno tych głębokich, jak i powierzchownych. Idealnie nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wolumetria twarzy, korekta owalu twarzy, brody, grzbietu nosa.

 

Jakich efektów należy oczekiwać?

Stosowanie najlepszych preparatów renomowanych marek, dobór odpowiedniego preparatu do konkretnego problemu, umiejętna aplikacja produktu i jego odpowiednia ilość i, co najważniejsze, doświadczony lekarz doskonale znający anatomię twarzy, zapewnią estetyczny, naturalny efekt odmłodzenia. Twarz nabierze młodzieńczej objętości, odzyskamy utracone proporcje i owal twarzy, policzki wrócą na swoje miejsce. Wypełnione bruzdy i zmarszczki sprawią, że twarz będzie gładka, odzyska promienny wygląd.

Aplikacja kwasu hialuronowego to nie tylko wypełnienie ubytków, ale także stymulacja skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Poprawi się zatem nie tylko objętość twarzy, ale ogólna kondycja skóry. Skóra odzyska sprężystość, elastyczność, jędrność i odpowiedni poziom nawilżenia.

W przypadku modelowania i powiększania ust, by nie wyglądać komicznie i, co tu dużo mówić, nieestetycznie, powinno zależeć nam na utrzymaniu naturalnego, nieprzerysowanego looku. Warto zachować umiar w ilości wstrzykiwanego preparatu, zadbać o zachowanie odpowiednich proporcji ust względem całej twarzy. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym pozwoli nadać ustom naturalnej objętości i zmysłowości, skoryguje ewentualną asymetrię, podkreśli kontur ust, uniesie opadające kąciki. Dobrze wykonany zabieg to pełne, zmysłowe, ale nadal naturalnie wyglądające usta.

 

Czy efekt zabiegu pojawia się od razu i jak długo się utrzymuje?

Wypełniacze to ten rodzaj zabiegu, ku uciesze pacjentek, którego efekt pojawia się błyskawicznie. Jednak efekt ten nie jest trwały. Coś za coś. Kwas hialuronowy, który jest naszym wypełniaczem, jest stopniowo metabolizowany przez organizm, co oznacza, że po pewnym czasie, zwykle po kilku miesiącach, twarz wraca do stanu sprzed zabiegu. Jeśli zatem chcemy zachować efekt wypełnienia, zabieg wypełniający bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, dolinę łez, wypełnienie policzków, skroni czy modelowanie i powiększanie ust powinniśmy powtarzać okresowo, co kilka miesięcy. Jeśli nie zdecydujemy się na powtórzenie zabiegu, nie wpłynie to w żaden sposób na pogorszenie naturalnego wyglądu. Nasza twarz wróci po prostu do pierwotnego stanu sprzed zabiegu.

Trwałość zabiegu z użyciem wypełniaczy zależy od kilku indywidualnych czynników. Przede wszystkim od stanu i kondycji skóry, wieku, ogólnego stanu zdrowia, stosowanej diety, prowadzonego stylu życia. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego utrzymują się średnio przez 6-12 miesięcy.

 

Zły PR wypełniaczy

Wokół wypełniaczy narosło wiele mitów. Większość z nich wynika z niewiedzy pacjentów oraz atakujących nas z każdej strony żywych świadectw niekompetencji i braku poczucia estetyki, zarówno po stronie osoby wykonującej zabieg jak i samej pacjentki. Kto z nas choć raz nie wzdrygał się na widok kobiety ze zbyt obfitymi ustami czy uwydatnionymi w sposób przerysowany policzkami. Trzeba sobie jasno powiedzieć – to nie jest wina samych wypełniaczy. Jeśli mamy do czynienia z renomowaną kliniką, a w niej z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, który pracuje na najlepszych, tylko bezpiecznych preparatach uznanych producentów, ale także dla którego umiar i zachowanie naturalnego wyglądu w terapii odmładzania są priorytetem, nie ma mowy o karykaturalnym wyglądzie po zastosowaniu wypełniaczy.

Warto zatem wybierać klinikę i lekarza medycyny estetycznej świadomie i odpowiedzialnie.

 

Zabiegi w MKK MEDICA na bazie wypełniaczy

W MKK MEDICA każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykonują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje i szlifujący techniki zabiegowe: dr Małgorzata Krynicka-Kozak, chirurg i lekarz medycyny estetycznej oraz dr Olga Onikijuk, lekarz medycyny estetycznej.

Marki, na których pracujemy: Galderma, Neauvia, Croma.

Zabiegi:

Wypełnienie doliny łez

Wypełnienie zmarszczek palacza

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Modelowanie i powiększanie ust

Wolumetria

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

5 min.