03

styczeń
2022

udostępnij

długość artykułu

2 min.

ABO Liquid na zmarszczki mimiczne – NOWOŚĆ w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej

Osoby korzystające z zabiegów medycyny estetycznej, w szczególności z toksyny botulinowej [popularnego botoksu], w ostatnich tygodniach mogły spotkać się już w gabinetach z nowym zabiegiem pod nazwą ABO Liquid lub ALLUZIENCE®. Co kryje się pod tą nazwą i na czym polega innowacyjność zabiegu?

ALLUZIENCE® to pierwsza w Polsce, płynna, gotowa do użycia toksyna botulinowa typu A, czyli produkt leczniczy stosowany do rozluźnienia mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek w okolicy gładzizny czoła. ABO Liquid to zabieg dedykowany dorosłym pacjentom w wieku poniżej 65 lat chcącym poprawić swój wygląd, zredukować bądź całkowicie zlikwidować zmarszczki pionowe między brwiami. Po zabiegu wyraz twarzy stanie się łagodniejszy przy zachowaniu naturalnej mimiki, twarz będzie wyglądała na wypoczętą i pełną blasku.

Na czym polega innowacyjność ALLUZIENCE®?

Wszystkie aktualnie zarejestrowane w Europie i dopuszczone na rynek polski preparaty mają postać proszku i przed iniekcją, wymagają rekonstytucji w roztworze chlorku sodu. Płynna postać gotowego do użycia neuromodulatora pozwala lekarzowi uniknąć złożonych obliczeń i umożliwia większą precyzję, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo stosowania i dokładność dawkowania w porównaniu z preparatami w postaci proszku. Oczywiście, tak jak toksyna botulinowa w proszku, produkt ALLUZIENCE® powinien być podawany wyłącznie przez lekarza posiadającego odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. W MKK MEDICA zabieg wykonuje chirurg, lekarz medycyny estetycznej dr Małgorzata Krynicka-Kozak. Dawkowanie oraz częstotliwość wykonywania zabiegu zawsze ustalana jest indywidualnie przez lekarza, nie należy jednak wykonywać zabiegu częściej niż co 3 miesiące.

ALLUZIENCE® to pierwszy, gotowy do użycia neuromodulator, który nie zawiera środków konserwujących, laktozy, białka ludzkiego czy zwierzęcego.

 

Szybki początek działania i długotrwały efekt

Po podaniu preparatu ALLUZIENCE® w okolicę zmarszczek gładzizny czoła u części pacjentów obserwuje się szybki początek działania – efekty widoczne są już w ciągu pierwszej doby. Natomiast średni czas pojawienia się pierwszych rezultatów to 2-3 dni. Po jednym zabiegu efekt jest długotrwały i utrzymuje się do 6 miesięcy. Skuteczność zabiegu, jego rezultat jest powtarzalny w kolejnych cyklach leczenia.

Decyzja o dopuszczeniu do obrotu produktu ALLUZIENCE® w Polsce oparta jest na zbiorczych danych uzyskanych w dwóch kluczowych badaniach z udziałem 372 pacjentów z umiarkowanymi i głębokimi zmarszczkami gładzizny czoła, którym podawano produkt ALLUZIENCE® lub placebo. Badania te wykazały, że >50% pacjentów zauważyło efekty zabiegu już w czasie 2–3 dni, w tym 23% pacjentów zaobserwowało je w czasie pierwszej doby. Efekty statystycznie znamiennej poprawy wyglądu i wygładzenia zmarszczek obserwowano do 6 miesięcy po podaniu produktu ALLUZIENCE®. Dodatkowo, odsetek odpowiedzi w dniu 29. był znamiennie wyższy u pacjentów otrzymujących produkt ALLUZIENCE® w porównaniu z placebo.

Ponadto, ocena poziomu zadowolenia pacjentów miesiąc po zabiegu pokazała, że 85,2% pacjentów, którym podano produkt ALLUZIENCE®, było zadowolonych lub bardzo zadowolonych – w porównaniu z 9% w przypadku placebo.

Jak wygląda procedura zabiegowa ABO Liquid?

Zabieg podania toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu preparatu cienką igłą bezpośrednio w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych – co powoduje miejscowe zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem i daje efekt wygładzenia zmarszczki. Toksyna botulinowa zaczyna działać z chwilą wstrzyknięcia a efekty jej działania pojawiają się z czasem. Pełny efekt terapeutyczny będzie widoczny po 30 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się do 6 miesięcy, jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Po zabiegu może pojawić się dyskomfort w miejscu wkłucia w postaci nadwrażliwości na dotyk czy temperaturę. Może pojawić się zasinienie czy też zaczerwienienie w miejscu wkłucia, które ustąpi samoistnie w ciągu kilku dni.

ALLUZIENCE® jest zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Ipsen. Wyłącznym dystrybutorem produktu w Polsce jest firma Galderma.

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

2 min.