17

czerwiec
2023

udostępnij

długość artykułu

3 min.

Czym jest lip flip botoks?

Nie każda kobieta może poszczycić się pełnymi, zmysłowymi ustami. Ale z pewnością każda o takich marzy. Usta to atrybut kobiecości i seksapilu, koncentrują uwagę innych zaraz po oczach. Nie bez powodu zabieg powiększania i modelownia ust stał się jednym z popularniejszych w klinikach medycyny estetycznej.

Najczęściej do powiększania i korekty ust wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Od wielu już lat lekarze korzystając z tego popularnego wypełniacza, spełniają marzenie o pięknych ustach wielu kobiet na całym świecie. Nie w każdym jednak przypadku kwas hialuronowy przyniesie upragniony efekt. Należy wówczas rozważyć inne metody, np. chirurgiczną metodę bull horn lip lift, czy właśnie lip flip botoks.

Lip Flip Botoks to metoda modelowania ust toksyną botulinową. Celem zabiegu jest rozluźnienie mięśnia okrężnego ust, który w czasie uśmiechu i mówienia, zawija czerwień wargową do środka. Zabieg nie wypełnia warg tak jak kwas hialuronowy. Toksyna botulinowa subtelnie je modeluje, poprawia i wyostrza kontur ust. Dodatkową korzyścią jest likwidacja zmarszczek wokół ust.

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na iniekcji odpowiedniej ilości toksyny botulinowej wzdłuż linii czerwieni wargowej, do mięśnia okrężnego ust, powodując jego rozluźnienie, a tym samym naturalne uwydatnienie czerwieni wargowej. Zabiegowi poddawana jest zazwyczaj tylko górna warga.

 

Jaki efekt daje lip flip?

Głównym celem zbiegu jest wyeksponowanie górnej czerwieni wargowej poprzez rozluźnienie mięśnia okrężnego ust. W efekcie pacjent uzyskuje efekt naturalnie pięknych ust bez użycia wypełniacza. Dodatkowo, wstrzyknięcie botoksu sprawia, że podczas uśmiechu górne zęby są mniej wyeksponowane, co w znacznym stopniu poprawia jego estetykę. Ponadto, podanie toksyny botulinowej delikatnie koryguje odległość między górną wargą a nasadą nosa, choć należy pamiętać, że do tego celu, tj. przywrócenia twarzy właściwych proporcji i skrócenia długości rynienki nosowo-wargowej służy inna procedura, czyli bull horn lip lift, ale jest to już zabieg chirurgiczny.

 

Na pełny efekt zabiegu należy poczekać do 14 dni. Po upływie tego czasu warto zgłosić się do swojego lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Lekarz oceni efekt zabiegu i zarekomenduje ewentualną korektę.

Efekt lip flip botoks utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy.

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

3 min.