Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'WordPress_furtka' not found or invalid function name in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

05

czerwiec
2022

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 36

długość artykułu

4 min.

Kozacki Podbródek – dedykowana terapia likwidująca drugi podbródek i liftingująca skórę.

Drugi podbródek to problem najczęściej spotykany u osób z nadwagą czy miejscową otyłością. Tkanka tłuszczowa u takich osób gromadzi się nieestetycznie w okolicy brody, linii żuchwy i szyi, deformując owal twarzy, zaburzając właściwe proporcje. Nie tak rzadko problem drugiego podbródka dotyka także osoby szczupłe. Najczęstszym powodem są predyspozycje genetyczne, anatomia twarzy tj. cofnięta broda czy słabo zarysowana linia żuchwy. Może być także konsekwencją niewłaściwej postawy ciała, garbienia się i wciskania głowy w ramiona.

Niezależnie od przyczyny, istnieje kilka skutecznych metod z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej, by zlikwidować niechciany drugi podbródek.

Aktualnie, najskuteczniejszą metodą jest Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – najbezpieczniejsza i najbardziej precyzyjna metoda odsysania tkanki tłuszczowej. Liposukcja N.I.L. jest głównym filarem w procesie likwidacji drugiego podbródka, przywracania owalu twarzy oraz młodego wyglądu szyi, na którym można oprzeć dodatkowe technologie i zabiegi zagęszczające i liftingujące skórę po liposukcji. Jest też jednym z flagowych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w MKK MEDICA, sygnowanym przez dr Małgorzatę Krynicką-Kozak, chirurga z ponad 20-letnim doświadczeniem oraz lekarza medycyny estetycznej.

Wiedza i doświadczenie dr Małgorzaty Krynickiej-Kozak pozwoliły na opracowanie skutecznej terapii łączonej, dedykowanej właśnie okolicy podbródka. Efekt jaki uzyskujemy po zastosowaniu terapii łączonej nazywamy KOZACKIM PODBRÓDKIEM.

 

Jakie są etapy terapii Kozacki podbródek?

KOZACKI PODBRÓDEK to dedykowana terapia łączona likwidująca drugi podbródek, modelująca linię żuchwy, przywracająca owal twarzy oraz młody wygląd szyi. W skład terapii wchodzą: Liposukcja infradźwiękowa N.I.L., HIFU, stymulator tkankowy Sculptra oraz radiofrekwencja mikroigłowa RF.

 

Liposukcja N.I.L.

Głównym filarem terapii jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – najbardziej bezpieczna, precyzyjna i skuteczna metoda odsysania zlokalizowanej miejscowo tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego chirurga, dr Małgorzatę Krynicką-Kozak. Zabieg rozpoczyna się od wykonania niewielkiego otworu, nacięcia (ok. 3 mm) w okolicy brody, przez który lekarz wprowadza kaniulę. Za pomocą kaniuli, metodą infiltracji, wprowadza płyn, aby znieczulić pacjenta oraz przygotować odpowiednią strukturę tkanki tłuszczowej, celem łatwego jej odessania. Po 30 minutach od podania znieczulenia, lekarz wprowadza kaniulę i rozpoczyna proces odsysania. Kaniula za pomocą pneumatycznej głowicy wprowadzana jest w unikalny ruch 3D – zwany nutacyjnym. Rozbija komórki tłuszczowe, następnie zasysa tłuszcz i odprowadza do specjalnych pojemników.

Zastosowanie tej technologii sprawia, że podawanie płynu ze znieczuleniem, czyli infiltracja oraz odsysanie tłuszczu przebiega precyzyjnie i małoinwazyjnie dla otaczających tkanek, maksymalnie ogranicza możliwości powstania urazów takich jak obrzęki, siniaki czy krwiaki.

Na koniec, na przeciętą skórę, chirurg zakłada szef chirurgiczny oraz opatrunek. Bezpośrednio po zabiegu pacjentowi zakładana jest specjalna opaska uciskowa.  Efekt wykonanej liposukcji podbródka możemy zacząć oceniać po 2 miesiącach, kiedy nastąpi wygojenie i ustąpią obrzęki.

Więcej o zabiegu: Liposukcja N.I.L.

 

Poza liposukcją N.I.L. w terapii wykorzystywane są specjalistyczne technologie i preparaty medyczne, które mają na celu zagęszczenie i ujędrnienie skóry po liposukcji.

 

HIFU – lifting skóry bez skalpela

Po upływie 3 miesięcy od wykonania liposukcji N.I.L. wykonywany jest nieinwazyjny lifting skóry technologią HIFU. Jest to zabieg wspomagający likwidację drugiego podbródka, który ma za zadanie wymodelować owal twarzy, zagęścić, ujędrnić i obkurczyć skórę w okolicy szyi i linii żuchwy.

HIFU jest to zabieg medycyny estetycznej przy użyciu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej (High Intensity Focused Ultrasound). Skupione wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii przedostają się pod powierzchnię skóry, wywołując kontrolowany wzrost temperatury wewnątrz tkanek do ok. 60 st. C. Do dyspozycji lekarza są trzy głowice, dzięki którym może on kontrolować głębokość działania fal (1,5 / 3 / 4,5 mm), a tym samym poziom obkurczenia tkanek zarówno na powierzchniowym, jak i głębokim poziomie. W wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i obkurczania skóry i powięzi. Terapia HIFU przewiduje jeden zabieg. Efekt jest długotrwały.

Więcej o zabiegu: HIFU

 

Stymulator tkankowy Sculptra

SCULPTRA to najefektywniejszy preparat stymulujący produkcję kolagenu na bazie kwasu L-polimlekowego. Przywraca utraconą objętość i owal twarzy, poprawia jakość i strukturę skóry oraz stymulując produkcję kolagenu, unosi/liftinguje opadające partie twarzy, w tym przypadku skórę w okolicy linii żuchwy, podbródka i szyi.

Sculptra jako stymulator tkankowy zapewnia stopniową poprawę wyglądu skóry i końcowy, spektakularny efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, tworzy dla skóry naturalne rusztowanie, regeneruje i wygładza. Zabieg działa długofalowo. W wielu przypadkach dobre efekty estetyczne utrzymują się nawet do 2 lat. By odświeżyć efekt zaleca się powtarzać zabieg średnio co 2 lata.

Więcej o zabiegu: Sculptra

 

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Po upływie miesiąca od wykonania zabiegu Sculptra, lekarz wykonuje radiofkrekwencję mikroigłową RF, która kończy terapię łączoną dedykowaną Kozackiemu podbródkowi.

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry i jednoczesnym wprowadzaniu w jej głąb fali radiowej. Zabieg działa w obrębie skóry właściwej, pobudzając fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Gwarantuje zwiększenie pracy układu limfatycznego i metabolizmu w tkankach. W efekcie poprawia się jakość i napięcie skóry, a także zwiększa się gęstość siatki włókien kolagenowych.

Więcej o zabiegu: Radiofrekwencja mikroigłowa

 

Cena dedykowanej terapii KOZACKI PODBRÓDEK: Cennik

powrót do bloga

udostępnij


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/wkozaklogin/ftp/mkk/wp-content/themes/mkk/single.php on line 97

długość artykułu

4 min.