27

grudzień
2022

udostępnij

długość artykułu

5 min.

Piękna linia żuchwy, długa szyja – czyli po co Ci drugi podbródek skoro możesz mieć jeden?

Drugi podbródek to problem, który dotyka zarówno osoby z nadwagą czy miejscową otyłością, jak również osoby szczupłe, prowadzące zdrowy styl życia, aktywne fizycznie. Zaburza owal twarzy, deformuje linię żuchwy, skraca szyję.

Drugi podbródek to nic innego jak tkanka tłuszczowa gromadząca się nieestetycznie w okolicy brody, żuchwy i szyi. W przypadku szczupłych osób najczęstszym powodem drugiego podbródka są predyspozycje genetyczne, anatomia twarzy tj. cofnięta broda czy słabo zarysowana linia żuchwy. Może być także konsekwencją niewłaściwej postawy ciała, garbienia się i wciskania głowy w ramiona.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów redukujących drugi podbródek, poprawiających owal twarzy, liftingujących szyję. Mówimy tutaj o takich zabiegach jak HIFU, kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna. Jednak żaden z tych zabiegów nie przyniesie w pełni satysfakcjonującego efektu w postaci pożądanej redukcji tkanki tłuszczowej, nie będzie to też efekt trwały. W większości są to zabiegi liftingujące, poprawiające kondycję skóry, co najwyżej redukujące niewielką ilość tkanki tłuszczowej.

Liposukcja podbródka

Aktualnie, najskuteczniejszą metodą likwidacji drugiego podbródka jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (ang. Nautational Liposonic Liposculpture), in. nutacyjna – technika liposukcji wibracyjnej, uważanej za jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej precyzyjnych metod odsysania tłuszczu. Liposukcja N.I.L. jest stosowana i ceniona już w ponad 50 krajach na świecie. W naszej klinice z technologii tej korzysta dr Małgorzata Krynicka-Kozak.

 

Jak działa technologia infradźwięków w systemie N.I.L.? 

Procedura zabiegowa wykonywana jest za pomocą kaniul, wprowadzanych w ruch 3D (nutacyjny) za pomocą głowicy. Infradźwięki docierają do położonych głęboko warstw tłuszczu, powodując jego rozpuszczenie. Następnie, emulsja tłuszczowa jest odsysana przy pomocy kaniuli i odprowadzana do specjalnych pojemników. Zastosowanie infradźwięków sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny, a ucisk i uszkodzenie tkanek dużo mniejsze.

 

Zalety liposukcji N.I.L.

Stosowanie liposukcji infradźwiękowej N.I.L. przekłada się na wymierne korzyści dla pacjenta. Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu, wynikający z obecności systemu blokującego głowicę przy napotkaniu tkanki innej niż tłuszczowa. Ponadto, liposukcja N.I.L. to:

  • mniejsze obrzęki, siniaki i krwiaki,
  • mniejsza inwazyjność niż przy tradycyjnej liposukcji,
  • mniejszy ból,
  • krótszy czas zabiegu,
  • krótsza rekonwalescencja i szybszy powrót do formy po zabiegu,
  • równomierny efekt, brak nierówności,
  • możliwość wykorzystania komórek tłuszczowych do lipotransferu.

Zabieg może być wykonany w trybie ambulatoryjnym – pacjent wraca do domu tego samego dnia.

 

Zalecenia po liposukcji N.I.L.

Kluczowe dla finalnego efektu zabiegu jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Jednym z kluczowych jest konieczność noszenia specjalnej opaski dociskowej przez 2 tygodnie od operacji, 24 godz./dobę. Przez kolejne 2 tygodnie należy ją zakładać tak często jak to tylko możliwe. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż po odessaniu tkanki tłuszczowej skóra musi zaadaptować się do zmniejszonej objętości podbródka i nowego kształtu.

Jeśli pacjent nie potraktuje poważnie zaleceń lub ilość odessanego tłuszczu była na tyle duża, że mimo noszenia opaski dociskowej skóra po liposukcji nie będzie wystarczająco obkurczona, wskazane jest wykonanie zabiegów liftingujących i zagęszczających skórę.

 

„Kozacki podbródek” – dedykowana terapia po liposukcji podbródka

Kozacki podbródek to dedykowana terapia łączona liftingująca skórę po liposukcji, modelująca linię żuchwy, przywracająca owal twarzy oraz młody wygląd szyi. Terapia opracowana została przez chirurga, dr Małgorzatę Krynicką-Kozak. W skład terapii wchodzą: liposukcja infradźwiękowa N.I.L., bezoperacyjny lifting HIFU, stymulator tkankowy na bazie kwasu L-polimlekowego oraz radiofrekwencja mikroigłowa RF.

Po upływie 3 miesięcy od wykonania liposukcji N.I.L. wykonywany jest nieinwazyjny lifting skóry HIFU. Jest to zabieg wspomagający likwidację drugiego podbródka, który ma za zadanie wymodelować owal twarzy, zagęścić, ujędrnić i obkurczyć skórę w okolicy szyi i linii żuchwy.

W następnej kolejności wykonywany jest zabieg stymulatorem tkankowym, aktywizujący produkcję kolagenu i elastyny na bazie kwasu L-polimlekowego. Przywraca utraconą objętość, poprawia jakość i strukturę skóry, liftinguje wiotką skórę w okolicy linii żuchwy, podbródka i szyi.

Po upływie miesiąca od wykonania zabiegu stymulatorem tkankowym, lekarz wykonuje radiofkrekwencję mikroigłową RF, która kończy dedykowaną terapię Kozacki Podbródek. Radiofrekwencja mikroigłowa poprawia pracę układu limfatycznego i przyspiesza metabolizmu w tkankach.
W efekcie poprawia się jakość i napięcie skóry, a także zwiększa gęstość siatki włókien kolagenowych.

 

Podsumowanie

Liposukcja podbródka z wykorzystaniem systemu N.I.L. pozwala na precyzyjną redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej, wymodelowanie linii żuchwy i przywrócenie pożądanego owalu twarzy. Ostateczny efekt zabiegu pojawia się po upływie 4-6 miesięcy od wykonania zabiegu. Efekt liposukcji jest trwały.

 

Szczegółowe informacje o zabieg: https://mkkmedica.pl/zabieg/liposukcja-infradzwiekowa-podbrodka/

 

powrót do bloga

udostępnij

długość artykułu

5 min.