Leczenie blizn

Najskuteczniejsze terapie.

Nowoczesne metody usuwanie blizn. Laseroterapia na pozycji nr 1.

Blizna powstaje na skutek przerwanie ciągłości skóry. Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe uszkodzenie jest jak najszybsza naprawa, a jak wiemy z życia, szybko nie zawsze znaczy dobrze. W rezultacie, w miejscu rany, dochodzi do nadprodukcji kolagenu, co prowadzi do powstawania blizn. Rodzajów blizn jest wiele, wśród nich są m.in.:

-Blizny pojawiające się w wyniku procesu zapalnego. Na początku ciemne, z czasem stają się bardziej płaskie i jaśniejsze, w efekcie widoczne są jako delikatne linie;

– Blizny zanikowe powstają poniżej powierzchni skóry, powodując zagłębienia na jej powierzchni np. blizny po trądziku lub ospie;

-Blizny przerostowe rozrastają się ponad uszkodzoną skórę, ale zawsze w granicach rany. Charakteryzują się one nadmierną ilością kolagenu;

-Bliznowce (keloidy) czyli przerośnięte blizny rozprzestrzeniające się poza granice rany. Powiększają się wraz z upływem czasu, zazwyczaj odnawiają się po wycięciu;

-Rozstępy pojawiają się na skutek gwałtownego rozciągnięcia skóry, najczęściej w okresie szybkiego przyrostu masy ciała (okres dojrzewania u nastolatków, ciąża). Następuje zerwanie sieci włókien kolagenowych znajdujących się w skórze właściwej. Podczas procesu gojenia powstają blizny widoczne na powierzchni skóry jako rozstępy.

Najskuteczniejszą z dostępnych metod leczenia blizn jest laser frakcyjny CO2. Laseroterapia gwarantuje zdecydowane spłycenie blizn, wygładzenie nierówności, wyrównanie kolorytu skóry, poprawę elastyczności i jakości skóry.

Alternatywnymi terapiami są: karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe, peelingi kwasowe, mezoterapia igłowa. 

O wyborze najskuteczniejszej metody lub zastosowaniu terapii łączonej, każdorazowo decyduje lekarz, oceniając m.in. rodzaj i wiek blizny.

czas trwania zabiegu:

30 min.

rekomendowana liczba zabiegów:

3-6 zabiegów co 2 tyg.

zabieg wykonuje:

dr Małgorzata Krynicka-Kozak
dr Olga Onikijuk
dr Paulina Strugała

Wskazania

 • blizny potrądzikowe
 • blizny po zabiegach i pooperacyjne (przerostowe, zanikowe)
 • blizny pooparzeniowe

Redukcja blizn

Jak wygląda zabieg?

LECZENIE BLIZN

Zabiegi laserowe w MKK MEDICA wykonuje wykwalifikowany lekarz. Przed przystąpieniem do zabiegu, obszar objęty terapią jest znieczulany kremem. Następnie lekarz przystępuje do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym CO2. Na czym polega zabieg? Wiązka lasera dociera do warstwy skóry właściwej, wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia. Ich zadaniem jest stymulacja zdrowej tkanki okalającej uszkodzone komórki do samoregeneracji. Laser frakcyjny stymuluje produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność i jakość skóry oraz pobudza melanocyty do pracy, dzięki czemu blizny stają się jaśniejsze i mniej odcinają się od zdrowej otaczającej tkanki.

Leczenie blizn to długi proces wymagający wytrwałości pacjenta. W zależności od rodzaju i wieku blizny, efekty przyniesie seria indywidualnie określonej liczby zabiegów. Oczywiście już po każdym zabiegu będzie widoczna poprawa. Skóra będzie gładsza, bardziej miękka, a blizna jaśniejsza. Trzeba jednak zaznaczyć, że całkowita likwidacja blizn nie będzie możliwa.

Wyrównanie kolorytu skóry

Przygotowanie do zabiegu

 • 3 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalania
 • na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem
 • tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wykonywania peelingów

Efekty po zabiegu

 • wygładzenie skóry
 • spłycenie blizn
 • ujednolicenie kolorytu skóry

Zalecenia pozabiegowe

 • przez okres 4 tygodni, należy unikać słońca, a także stosować kremy z wysokim filtrem UV +50
 • przez 2 tygodnie po zabiegu nie można brać gorących kąpieli, a także korzystać z sauny
 • używać kremów natłuszczających skórę, które pomogą dogłębnie ją nawilżyć

Przeciwwskazania

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • nowotwory
 • łuszczyca
 • atopowe zapalenie skóry
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • hemofilia, epilepsja, jaskra
 • ciężkie choroby płuc, serca i nerek

Cennik

Leczenie blizn

1 zabieg

1 blizna

1 zabieg: od 300 zł

Zabiegi dopełniające

Osocze bogatopłytkowe, fibryna

Osocze bogatopłytkowe oraz fibryna są preparatem krwiopochodnym pozyskiwanym z własnej krwi. W medycynie estetycznej jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów na odmłodzenie i biorewitalizację skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry z jednoczesnym wprowadzaniem w jej głąb fali radiowej. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych, poprawia pracę układu limfatycznego i metabolizm w tkankach.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to naturalny sposób na poprawę kondycji i młody wygląd skóry. Podczas zabiegu pracuje się głowicą wyposażoną w cienkie mikroigły. Wraz z nakłuwaniem podawane są odpowiednie substancje zwiększające efekt.

Medycyna estetyczna

Najskuteczniejsze terapie.